Przetwornik napięcia jest elektrycznym konwerterem mocy, który zmienia napięcie źródła zasilania elektrycznego. Może być połączony z innymi elementami, aby utworzyć zasilacz. Przemienniki napięcia przemiennego wykorzystują transformator. Konwersja z jednego napięcia stałego na inne wymaga obwodów elektronicznych (sprzętu elektromechanicznego przed rozwojem elektroniki półprzewodnikowej). Zasilanie sieciowe (zwane prądem domowym) jest powszechnie zasilane w ten sposób. Przetwornice napięcia posiada w swojej ofercie na przykład hurtownia elektryczna e-electro.pl

Konwertery sieciowe

Wspólnym zastosowaniem przetwornika napięcia jest urządzenie, które pozwala urządzeniom działającym w obszarze o jednym napięciu o działać w obszarze o różnym napięciu. Takie urządzenie może być nazywane przetwornikiem napięcia, przetwornicą mocy, adapterem podróżnym itp. Większość gniazd elektrycznych prądu przemiennego . może być stosowana jako transformator lub autotransformator. Są one z natury odwracalne, więc ten sam transformator może być użyty do podniesienia napięcia lub zejścia na ten sam współczynnik. Lżejsze i mniejsze urządzenia mogą być wykonane przy użyciu obwodów elektronicznych.Obniżenie napięcia elektronicznego jest prostsze i tańsze niż jego zwiększenie. W sklepie elektrycznym nabyć można niewielkie, tanie, przetwornice przystosowane do urządzeń o małej mocy. Zazwyczaj zawierają one adaptery typu plug-end dla różnych standardów stosowanych w różnych krajach. Posiada je w swojej ofercie na przykład hurtownia elektryczna e-electro.pl lub inny dobry Więcej dowiesz się na stronie sklep elektryczny.

Transformatory elektryczne

Transformatory nie zmieniają częstotliwości energii elektrycznej. Może to wpływać na działanie urządzeń, które zależą od częstotliwości sieci i są zasilanie elektrycznie. Nowoczesne urządzenia są mniej zależne od częstotliwości sieci. Transformatory również posiada w swojej ofercie sklep elektryczny e-electro. Urządzenia wyposażone w silniki wysokoprężne lub transformatory wewnętrzne przeznaczone do pracy przy optymalnej częstotliwości. Większość urządzeń elektrycznych zasilanych napięciem sieciowym może określać pojedyncze napięcie nominalne i posiada zakres tolerancji powyżej i poniżej tego punktu. Urządzenia zwykle mogą być używane na dowolnym napięciu. W takich przypadkach konwertery napięcia muszą być określone tylko w celu przekształcenia dowolnego napięcia w jednym zakresie, do napięcia w obrębie drugiego, a nie oddzielnych przekształtników, które są potrzebne do wszystkich możliwych par napięcia znamionowego.