Skip to content Skip to footer

Typowe zastosowania przełączników bezprzewodowych

Bezprzewodowe radiowyłączniki i piloty mogą być bardzo użyteczne. Obsługa za pomocą gniazda WiFi nie tylko ogranicza obecność skomplikowanego okablowania w instalacjach, ale również nie wymaga tak dużego zaangażowania ze strony elektryka. Dzięki temu radiowyłączniki obsługiwane przez gniazdo WiFi zwiększają wygodę i komfort obsługi wielu domowych urządzeń, w tym również lamp oraz innych źródeł światła.

Minimalizacja okablowania

Wiele nadajników bezprzewodowych może obsługiwać pojedynczy odbiornik. Oznacza to, że piloty w różnych miejscach mogą włączać lub wyłączać te same urządzenia elektryczne. Przełączanie takie jest często stosowane w klatkach schodowych lub w pomieszczeniach, w których przynajmniej kilka przełączników jest używanych do włączania lub wyłączania jednego światła. Osiągnięcie tego rezultatu za pomocą przewodowych przełączników trójstronnych lub czterodrogowych radiowyłączników wymaga większej wiedzy na temat elektryczności i większej ilości miejsca na okablowanie i instalację. Bezprzewodowe przełączniki światła eliminują przewód ze światła do lokalizacji przełączników. Jest to przydatne podczas przebudowy, gdy nowe okablowanie może być kłopotliwe. Zamiast rozbierać ścianę, aby uzyskać dostęp do przewodów, można użyć radiowyłącznika bezprzewodowego. Pozwala to uniknąć konieczności dostępu do przewodów i sprawia, że ​​przebudowa jest szybka i prosta.

Ograniczenie pracy elektryka

Innym zastosowaniem przełączników bezprzewodowych są domy z bali, gdzie instalacje elektryczne mogą być trudne do założenia. Podczas prowadzenia regularnego (czyli nie-bezprzewodowego) obwodu, elektryk musi wywiercić otwór przez wszystkie dzienniki, aby każdy przewód trafił bezpośrednio do przełącznika. Elektryk musi również wyciąć duży otwór w ścianie, aby zainstalować skrzynkę rozdzielczą. Przełączniki bezprzewodowe nie potrzebują skrzyń biegów, ponieważ nie mają przewodów. Dzięki temu gniazdo WiFi ogranicza wymaganą pracę elektryczną. Instalacja przełącznika przewodowego w ceglanej lub betonowej ściance, bądź też zainstalowana na tynku lub ściance kafelkowej, wymaga delikatnego prowadzenia i wiercenia, aby utworzyć kanał w ścianie dla przewodu, zapewnić odpowiednią przestrzeń dla przełącznika oraz pomieścić skrzynkę przełączającą w ścianie. Wiercenie może uszkodzić powierzchnię, powodując kosztowne prace naprawcze. Piloty bezprzewodowe nie potrzebują żadnych kanałów, otworów, pudełek czy drutów w ścianie. Takie rozwiązanie zmniejsza dzięki temu ilość potrzebnej instalacji elektrycznej. Profesjonalne piloty i radiowyłączniki kupisz na stronie https://www.egniazdka.pl/urzadzenia-zdalnego-sterowania-c-12_330.html.