Skip to content Skip to footer

Opisy produktów internetowych- rodzaj ćwiczeń praktycznych, które mogą wzbogacić warsztat nawet doświadczonego copywritera

Zawód copywritera upływa między komputerem a literami. Musi on sprawnie operować słowem, by mieć kolejne zlecenia od firm oraz osób prywatnych. Czasem ma dużo ambitnych i specjalistycznych tekstów do napisania. Innym razem muszą go zadowolić opisy produktów.

Czy tworzenie opisów produktów należy do ulubionych zajęć copywriterów?

To zależy. Jeśli tworzenie opisów produktów jest tylko przerywnikiem pomiędzy kolejnymi poważnymi artykułami, to jak najbardziej. Gorzej, gdy tworzenie opisów na strony jest aktem desperacji, bo nie ma po prostu innych rodzajów zleceń. Opisy produktów może są i krótkie, lecz nie oznacza to, że pisze się je od niechcenia. Nad ich treścią również trzeba się porządnie zastanowić. Inaczej wyjdzie jakiś gniot pisarski kub bubel, a nie profesjonalna internetowa reklama.

Czy tworzenie opisów na strony jest opłacalne?

Prawdę mówiąc, z punktu widzenia copywritera nie bardzo. Po pierwsze za opisy produktów są naprawdę niskie stawki. Poza tym tego rodzaju zleceń na portalach branżowych jest stosunkowo niewiele. Można na to spojrzeć łaskawszym okiem, gdy tworzenie opisów na strony jest tylko dodatkowym zajęciem, a nie głównym źródłem zarobkowania. Z tworzenia opisów produktów nie da się absolutnie wyżyć. Dlatego najlepiej traktować je, jako przerywnik w poważniejszej redakcyjnej pracy.

To dlaczego copywriterzy podejmują się w zasadzie tworzenia opisów produktów na strony internetowe?

Po pierwsze, bo doświadczenie to wzbogaca ich warsztat pisarski. Dzięki niemu odkrywają w sobie nowe umiejętności. Po drugie i na bezrybiu rak ryba. Lepiej podejmować się drobnych zleceń, ale ciągle pisać. Tkwienie w marazmie tylko zuboża literacki warsztat. Poza tym przy tworzeniu opisów na strony wzrasta poziom kreatywności i logicznego myślenia. Cechy te przydają się w każdej profesji. Zawód copywritera nie jest tu wyjątkiem.

Kiedy opisy produktów to miła odmiana?

Po pierwsze, gdy dotyczą dziedziny, która jest dobrze znana copywriterowi. W tym wypadku ich napisanie nie wymaga rozpoznania. Trzeba jedynie dobrać odpowiednie słowa, tak by zdania były logiczne i zachęcające do kupna danego produktu. Pisanie opisów produktów sprawia radość, gdy wraca się do ich tworzenia po wielu latach. Wtedy przypominają się choćby lata młodości i to jak wyglądały pierwsze kroki w zawodzie copywritera.