Skip to content Skip to footer

Deszczownica łazienkowa – hit czy kit?

Któż z nas nie lubi zrelaksować się pod prysznicem po ciężkim dniu pracy? Strumień ciepłej wody działa rozluźniająco dla mięśni całego organizmu. Jeśli dodać do tego aromatyzowane olejki i mnóstwo pachnącej piany – mamy odpoczynek jak marzenie. Do pełni odprężenia brakuje tylko… deszczownicy łazienkowej.

Funkcjonalność w połączeniu z estetyką

Dostępne w marketach budowlanych deszczownice łazienkowe kuszą klientów nowatorskim wyglądem. Dzięki niemu każda łazienka może nabrać niepowtarzalnego charakteru. Konsumenci najbardziej cenią modele wykonane ze stali nierdzewnej. W dużej konsumenci sugerują się wyglądem produktu, a jak wiadomo – błyszczące przedmioty ze stali nierdzewnej prezentują się niezwykle gustownie i elegancko. Trzeba jednak przyznać, że wyroby ze stali nierdzewnej są nie tylko ładne, ale i trwałe.

Deszczownica łazienkowa – do wanny czy do prysznica?

Deszczownice łazienkowe dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: na te przeznaczone do montażu pod prysznicem oraz na te, które pasują do wanny. Czym się różnią? Przede wszystkim budową, jednak zasada działania w obu przypadkach jest bardzo podobna. Różnice w budowie wynikają z kolei z tego, że pod prysznicem bierze się kąpiel w pozycji stojącej, natomiast w wannie – siedzącej lub leżącej. Sprzęt, aby zachować swoją funkcjonalność, musi być zamontowany na odpowiedniej wysokości.

Rodzaje deszczownic łazienkowych

Sprzęt łazienkowy taki jak deszczownice dzieli się nie tylko przez wzgląd na miejsce montażu – wannę lub prysznic. Jeśli chodzi o podtynkowe deszczownice, można wśród nich wyróżnić modele sufitowe i ścienne. Co więcej, poszczególne warianty różnią się pod względem wielkości, poziomu zużycia wody czy rodzaju strumienia. Warto pamiętać, że bardzo ważnym jest wybór deszczownicy łazienkowej wykonanej z materiału, który jest łatwy w czyszczeniu (modele, które trudno wyczyścić nie tylko stają się mniej higieniczne i mniej bezpieczne w użyciu, np. ze względu na namnażanie się bakterii na powierzchni niedokładnie czyszczonej, ale także mniej estetyczne wizualnie.