Prysznic to obecnie podstawa każdej nowoczesnej łazienki. Pozwala na szybką kąpiel oraz przyczynia się do ochrony środowiska zmniejszając zużycie wody. Wielu konsumentów zadaje sobie jednak pytanie – jaką kabinę prysznicową wybrać by zajmowała mało miejsca, była funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu? Odpowiedź na to i inne wahania zawarta jest w poniższym artykule.

Prysznice prostokątne – awangarda polskich łazienek

W wielu polskich łazienkach królują nadal obszerne, owalne kabiny prysznicowe trudne do utrzymania w czystości i całkowicie nieporęczne. To relikt początku lat 2000, gdy takie rozwiązania były popularne. Wiele z nich ma ścianki z pleksi i przeciekające listwy. Ich wieloletnie użytkowanie kończy się degradacją łazienki z powodu wycieków wody, powstaniu nieusuwalnych zabrudzeń i czyni trudność w użytkowaniu.

Metodą na przeciwdziałanie takim problemom jest stosowanie nowatorskiego rozwiązania – prostokątnych kabin prysznicowych. Są one symetryczne i dają się łatwo zamontować w narożnik pomieszczenia co oszczędza miejsce i zwiększa funkcjonalność łazienki. Prysznice prostokątne nie tylko posiadają szklane szyby, lecz także uszczelki zapobiegające jakimkolwiek przeciekom.

Klasyczne modele

Modelami, wartymi polecenia są KDD i KDS. Cechują się grubym szkłem hartowanym, które przetrwa wiele lat, jest wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Dodatkowym ich atutem jest system mocowania, dzięki któremu można zniwelować krzywiznę ściany nawet o kilka centymetrów.

Tego typu kabiny są też po prostu ładne – ich gałki, listwy i wykończenia są chromowane co pasuje niemal do każdego wystroju łazienki. Klasycznego designu dodaje też niewielkie podwyższenie mocowania umożliwiające lepszy odpływ wody.

Z myślą o każdym

Prysznice prostokątne w wielu przypadkach projektowane są nie tylko dla młodych i sprawnych, ale też z myślą o niepełnosprawnych i osobach starszych. Dla takich osób polecane są modele DWD+2S.

Posiadają one podwójne drzwi, dzięki którym łatwiej do prysznica dostać się osobie mające trudności z poruszaniem. Ułatwia to również brak brodzika i dodatkowe uchwyty na bokach kabiny, dostępne opcjonalnie.