Skip to content Skip to footer

Naczynia jednorazowe – dlaczego je wybrać

Historia powstania pierwszych naczyń jednorazowych sięga początków XX wieku. Zaczęło się od produkcji papierowych kubków, niezbędnych przy korzystaniu przy właśnie wynalezionym dystrybutorze wody. Powszechność takich dystrybutorów zwiększyła popyt na jednorazowe naczynia. Tak rozpoczęła się historia kubków, talerzy, miseczek i sztućców z tworzyw sztucznych.

Co oferują hurtownie naczyń jednorazowych?

Obecnie nie wyobrażamy sobie żadnej imprezy plenerowej bez używania jednorazowych naczyń. Każda hurtownia opakowań posiada wiele produktów. Zapakowane ciasno w niewielkie paczki, można łatwo transportować w dowolne miejsce. Nie udałoby się to z tradycyjną szklaną lub porcelanową zastawą i stalowymi sztućcami. Korzystających nie zajmuje również zmywanie naczyń po imprezie. Wystarczy zebrać je do odpowiednich worków i poddać utylizacji. Wykorzystywane najczęściej opakowania jednorazowe to:
– kubki do napojów ciepłych,
– kubki do napojów zimnych,
– pojemniki na sałatki,
– jedzenie uliczne,
– opakowania na wynos,
– pojemniki na zupy,
– naczynia stołowe i wiele innych.Łatwo tłukące się, tradycyjne zastawy mogą być niebezpieczne na przykład dla małych dzieci. Styropianowy talerzyk nie wyrządzi większych szkód. Potłuczenie porcelanowej zastawy podczas imprez bywało ogromną stratą pamiątkowych prezentów.

Naczynia jednorazowe a ekologia

Wielu użytkowników popularnych naczyń jednorazowych zastanawia się, jaka jest szkodliwość korzystania z tego wynalazku cywilizacji. Organizacje proekologiczne biją na alarm, aby ograniczać ilość wytwarzanych śmieci. Większość z nich to niestety naczynia jednorazowego użytku. Producenci tychże naczyń podeszli poważnie do tego ogromnego problemu i obecnie każda hurtownia opakowań jednorazowych ma w swojej ofercie produkty biodegradowalne lub wykonane z naturalnych materiałów przyjaznych środowisku. Wymogiem stała się segregacja odpadów, w tym naczyń jednorazowych. Każdy z mieszkańców Ziemi powinien dbać, aby używane przez niego opakowania jednorazowe nie stały się kolejnymi przysłowiowymi „gwoździami do trumny” naszej własnej planety. Opakowania jednorazowe to dobro, ale trzeba mądrze i dobrze to dobro wykorzystywać, aby móc się cieszyć pięknem naszej Ziemi jeszcze bardzo bardzo długo.