Skip to content Skip to footer

Zabieg FUE – co trzeba wiedzieć?

FUE, czyli Follicular Unit Excision to zabieg polegający na przeszczepie włosów u pacjentów, którzy borykają się z mocnym i długotrwałym łysieniem. To metoda dość nowa i innowacyjna, z której skorzystało w Polsce już wielu pacjentów. Niektórzy chcieliby podjąć się zabiegu, jednak nie posiadają dostatecznej wiedzy na jego temat. Co więc warto o nim wiedzieć? Jak się przygotować do zabiegu? Ile kosztuje taki przeszczep? Poniżej odpowiedzi na te i wiele innych pytań nurtujących panów w każdym wieku.

1. Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczep włosów metodą fue powoli od kilku miesięcy, stopniowo pojawiał się w gabinetach zajmujących się problemem łysienia. Zabieg ten zainteresował szczególnie panów, gdyż to oni obecnie są grupą, która w szczególny sposób boryka się z nadmiernym łysieniem. Przeszczep włosów FUE polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych z bocznej lub tylnej części głowy i odtworzenie owłosienia w miejscu, w którym już tych włosów od dawna nie ma. Taki zabieg wymaga wiele precyzji oraz czasu, gdyż jak wspomniano przenosi się włos po włosku z jednego miejsca na drugie.

2. Konsultacja

Konsultacja jest obowiązkowa w przypadku problemów z łysieniem. To bowiem lekarz po precyzyjnym zbadaniu pacjenta stwierdza, czy są metody, którymi można leczyć taką osobę, czy pozostaje jej przeszczep włosów. To również lekarz podejmuje decyzje o najbezpieczniejszej i najodpowiedniejszej metodzie przeszczepu włosów. Oprócz oczywiście oczekiwań pacjenta, lekarz musi wziąć pod uwagę takie czynniki, jak np.: ogólne zdrowie pacjenta, przebyte dotąd zabiegi, jego wiek, genetykę, typ łysienia, rodzaj włosów oraz wiele, wiele innych. Wszystko to bowiem ma wpływ na końcowy efekt.

3. Przeszczepy włosów – czego można się spodziewać?

Przeszczepy włosów to zabiegi zazwyczaj czasochłonne oraz niezwykle precyzyjne. W tym przypadku, przeszczep włosów FUE odbywa się przy pomocy mikroskopa, dlatego też całość wykonywana jest bardzo powoli i z dużą precyzją. Pacjenci nie muszą jednak obawiać się bólu czy innych dolegliwości po zabiegu. Po przeszczepie jedynie występują miejsca zaczerwienione na skórze głowy (zarówno w miejscu, gdzie pobierano materiał, jak i w tym, gdzie go przeszczepiono). Po zabiegu, pacjent już widzi zdecydowaną różnice. Jednak oczekiwany efekt będzie kilka miesięcy po zabiegu, gdy zaczerwienia znikną, a włos dobrze się przyjmie.